Historie

Naše počátky

Společnost TULIPA PRAHA, s.r.o., byla založena v roce 1991 původně jako TULIPA, s.r.o. Její hlavní firemní aktivitou na nově se formujícím tuzemském květinovém trhu byl dovoz a velkoobchodní prodej řezaných květin výhradně od dodavatelů v Nizozemsku.

V roce 1994 došlo k výrazné obměně původního managementu, čímž byly položeny základy pro nový směr vývoje firmy. Transformace do nové společnosti TULIPA PRAHA, s.r.o. byla symbolickou tečkou za dosavadním vývojem. Impulsem pro nové aktivity se stal i odchod z původního sídla firmy ve Velké Chuchli do vlastního, „na zelené louce“ vybudovaného areálu v Praze 5 – Košířích.

Existenční výzvou v obchodním životě firmy byla 90. léta, kdy se v tuzemsku rozmohl nelegální dovoz květin. Tyto nepříjemné praktiky vyžadovaly efektivní řešení. Abychom snížili cenu, začali jsme odebírat přímo od pěstitelů v předních světových pěstebních lokalitách. Díky tomu jsme vybudovali rozsáhlou síť více než 60 velkoobchodních dodavatelů i přímých pěstitelů.

S rostoucími nároky zákazníků na kvalitu i sortiment jsme stávající areál postupně dále rozšiřovali. V roce 1996 byly do provozu uvedeny prodejní a skladovací skleníky pro hrnkové květiny. Další změny následovaly v rychlém sledu. Odbavení zákazníků výrazně zrychlila nová pokladna (2000), přistavěli jsme samostatnou budovu pro expedici hrnkových rostlin (2003), byly vybudovány další skladovací chladicí boxy pro řezané květiny (2005) a posledním vylepšením se stalo parkoviště pro zákazníky (2007).

S přibývajícími zkušenostmi se ruku v ruce zdokonalovalo i naše know-how. Postupem let jsme si ověřili, že určití pěstitelé „umí“ některé druhy květin lépe než ostatní pěstitelé. A převážně na produkci těchto ověřených dodavatelů je v současnosti postaven náš sortiment.

V současnosti disponujeme jednou z největších prodejních ploch v ČR s nabídkou téměř 1000 druhů řezaných květin, hrnkových květin a dekorační zeleně od více než 60 dodavatelů i přímých pěstitelů z pěti kontinentů. Sortiment doplňuje více než 1.000 položek floristických potřeb. Máme i vlastní flotilu firemních automobilů, které se starají o transport květin a jejich rozvoz k zákazníkům.

Rozhodně ale neusínáme na vavřínech, firma se neustále vyvíjí. Cílem veškerého našeho snažení je nejen nabízet nejlepší květiny na tuzemském trhu, ale především zlepšovat služby a zvyšovat komfort nákupu pro naše zákazníky.

 

MÁTE DOTAZ? KONTAKTUJTE NÁS

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat. Těšíme se na Vaše dotazy.

infotulipapraha.com

257 22 03 45

STAŇTE SE ZÁKAZNÍKEM

Zaregistrujte se online a při Vaší první návštěvě si pouze vyzvedněte hotové zakaznické karty.

přejít na stránku s registrací